TPO Fondacija- kampanja protiv rodno zasnovanog nasilja

TPO Fondacija potpisala je sporazum sa Ministarstvom obrazovanja, nauke i sporta KS.
Sporazumom je iskazano zajedničko opredjeljenje za realizaciju različitih obrazovnih i pedagoških sadržaja iz oblasti prevencije vršnjačkog nasilja za nastavnike i roditelje učenika svih osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo.
Po prvi put radionice su održane u KS. Zadovoljstvo nam je bilo što je naša škola bila domaćin realizaciji projekta u koji su bili uključeni kako naši profesori Semir Salihović, Damir Dinar i Samir Šatrović kao i profesori drugih srednjih škola.
Interaktivne radionice iz oblasti medijske peadagogije(kako se putem snimanja filmova i video klipova može utjecati na prevenciju nasilja) trajale su dva dana, moderatori su bili Mirza Ajnadžić i Zoran Ćatić.
Cilj je jačanje odgojno-obrazovnog rada u školama koji se odnosi na prevenciju vršnjačkog nasilja, kao i roditeljskih i nastavničkih kompetencija.