Liga srednjih škola u fudbalu-NAJBOLJI SMO

SA PONOSOM OBAVJEŠTAVAMO UČENIKE I UPOSLENIKE CENTRA DA JE NOGOMETNA SELEKCIJA NAŠE ŠKOLE OSVOJILA

I MJESTO

NA  ROYAL SPORT JELLY-u   U LIGI  SREDNJIH ŠKOLA KS

ČLANOVI EKIPE ŽŠC,ZLATNI UČENICI:
 1.Džananović Emrulah
2.Hadžajlić Amel
3.Karić Velid
4.Kalesić Dino
5.Kovačević Dženan
6. Sinanović Belmin
7.Spiljak Samir
8.Rahmanović Sadin
9.Hadžić Vedad
10. Mešić Adnan
11.Arnaut Mirnes
12. Pečenković Fadil
13. Arnaut Mirnes
14. Huskić Samir

Ekipa ŽŠC koju predvodi prof.Mekić Nedžad

UČENICIMA I PROFESORU VELIKO LJUDSKO H V A L A!!!!!!!!!!

U velikom finalu sastali suse ŽELJEZNIČKI ŠKOLSKI CENTAR i  Ekonomska škola.
Još samo jedna utakmica, još samo jedna pobjeda.
Regularni dio utakmice završen je rezultatom 1:1 (pogodak je postigao Sinanović).
U izvođenju penala bili smo bolji i pobijedili 3:2.
POBJEDA POBJEDA POBJEDA.
Zasluženo prvaci Lige srednjih škola u fudbalu.

U polufinalnom susretu sastali smo se protiv V Gimnazije. Rezultat u regularnom dijelu završen je 2:2. Pogodke za našu ekipu postigli su Kalesić i Hadžialić.
Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. Naš golman Džananović Emrulah odbranio je odlučujući penal i prošli smo u veliko finale.

[soliloquy id="424"]

Šta reći o ovoj ekipi. Momci su dali sve od sebe. Zalaganje, trud, timski rad dali su na kraju super rezultate, 1 mjesto, a naš Dino Kalesić je najbolji strijelac Lige.

U susretu četvrtfinala sastali su se Željeznički školski centar – II gimnazija. Rezultat je bio 3:1 u korist našeg Centra.
Bila je to jedna borbena utakmica, prepuna trčanja, dobrih prilika. Izuzetnim zalaganjem naših igrača koji su ''ostavili i posljednji gram snage'' na terenu utakmica je dobijena u našu korist.
Dva pogotka Hadžialić Amela i jedan pogodak Sinanović Belmina bili su dovoljni za pobjedu i prolazak u polufinale gdje se sastajemo sa V gimnazijom.
Važno je naglasiti da naši momci Dino Kalesić i Amel Hadžialić su vodeći strijelci u Ligi srednjih škola sa po 10 pogodaka.

Učenici koji igraju za našu ekipu su:
Džananović, Hadžialić, Džogić, Karić, Kalesić, Kovačević, Sinanović, Spiljak, Rahmanović, Hadžić,  Mešić, Arnaut, Pečenković, Grabovica.

Trener ekipe je prof. Mekić Nedžad.

I kolo:     Željeznički školski centar – Elektrotehnička škola za energetiku    5:1
II kolo:   Centar za slušnu i gov. rehab. – Željeznički školski centar                3:5
III kolo:  Željeznički školski centar – Trgovačka škola                                       7:0
IV kolo:  Internacionalna škola – Željeznički školski centar                            2:10