Godišnjica Bitke za 11 plavih i tribina na temu genocid u Prijedoru

Na Trgu Heroja, brojni građani i djeca svojim prisustvom su odali počast svim palim braniocima grada Sarajeva, koji su 7. oktobra 1992. godine dali svoj život za odbranu glavnog grada Bosne i Hercegovine. Prije tačno 23 godine desio se napad blizu pomoćnog stadiona Grbavica, tačnije kod tadašnjeg restorana "Jedanaest plavih", na osnovu kojeg se i ova bitka naziva Bitka kod "11 plavih". Ovo okupljanje završeno je polaganjem cvijeća kod spomen-obilježja (fontane) na Trgu Heroja, te učenjem Fatihe. Kako je to izgledalo pogledajte u našoj galeriji.

Učenici III e1 i IV s1 u pratnji profesorice Elvire Muminović-Karić i bibliotekarke Davorke Jelić su prisustvovali obilježavanju godišnjice Bitke za 11 plavih i tribini na temu genocid u Prijedoru u organizaciji brigade Hrasno brdo.