ZAVRŠNA ETAPA U OKVIRU PROJEKTA „EKOLOGIJA, ENERGIJA ,BUDUĆNOST II“

U utorak 26.12.2017. godine u prostorijama Importane centra, Novo Sarajevo održana je završna aktivnost u okviru projekta „EKOLOGIJA, ENERGIJA, BUDUĆNOST II“ koju je implementiralo Udruženje za pomoć i razvoj Hajde, a podržala i finansirala općina Novo Sarajevo.
Učenici pet novosarajevskih srednjih škola, učesnica u navedenom projektu prezentovali su radove na teme zaštita životne sredine recilažom, solarna energija-energija budućnosti i druge slične teme.
Neke poruke naših učenika:
– Šetaj, vozi bicikl jer tako ne emitujemo štetne gasove u atmosferu.
– Sadi drveće jer apsorbuje ugljen dioksid iz vazduha čime se smanjuje efekat staklene bašte.
– Biraj obnovljive izvore energije jer to je naša budućnost.
– Recikliraj plastiku, papir i drugi otpad jer tako štedimo električnu energiju i ne zagađujemo životnu sredinu.
Dakle, počnimo od sebe samih i kako je veliki Gandhi rekao:˝Budite promjena koju želite vidjeti!˝. Ako svi ljudi ovoga svijeta malim koracima krenu prema održivom razvoju, stvari će se itekako promijeniti na bolje.