Sretan Dan državnosti 25.11.

Sretan Dan državnosti!
25.novembra 1943.godine održano je Prvo zasjedanje Zemaljskog antifašističkog vijeća narodnog oslobođenja Bosne i Hercegovine ZAVNOBiH-a, u Mrkonjić Gradu. Na pomenutom zasjedanju položeni su temelji državnosti Bosne i Hercegovine.25. novembra donesena je odluka naroda BiH da njihova zemlja “koja nije ni srpska, ni hrvatska ni muslimanska, nego je i srpska i hrvatska i muslimanska bude zajednica u kojoj će biti osigurana ravnopravnost svih Srba, Hrvata i Muslimana”. Značaj tog historijskog datuma nemjerljiv je za državu Bosnu i Hercegovinu njene građane i njihovu zajedničku budućnost. Bosna i Hercegovina je očuvala svoju multietičnost i baštinu zasnovanu na suživotu svih naroda koji u njoj žive.Danas se 25. Novembar obilježava kao Dan državnosti Bosne i Hercegovine.Svim učenicima, roditeljima, uposlenicima Željezničkog školskog centra kao i građanima Bosne i Hercegovine čestitamo Dan državnosti Bosne i Hercegovine!