Sajam srednjih škola 25.05.2022. godine

Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, u saradnji sa Zajednicom srednjih škola, organizirao je na dana25.05.2022. godine, na platou ispred BBI centra Sajam srednjih škola s ciljem promocije srednjoškolskog obrazovanja u Kantonu Sarajevo.

Svi učenici zajedno sa svojim roditeljima imali su priliku da se upoznaju sa zanimanjima kojim žele da se bave u srednjim školama, kao i mogućnostima zapošljavanja.

Jednodnevni Sajam srednjih škola kroz pojedinačne prezentacije 44 srednje škole ponudio je najznačajnije informacije o načinu rada i funkcioniranja škola, osnovnim djelatnostima kojima se bave, načinu na koji su škole povezane sa poslodavcima, te kakva je konkurentnost na tržištu rada nakon završetka srednjoškolskog obrazovanja.
Učenici i profesori naše škole također su uzeli učešće na Sajmu.