Prvi dan škole u novoj 2021/2022. školskoj godini

Dragi naši učenici, uvaženi roditelji, cijenjene kolegeDanas zvanično otvaramo Novu školsku godinu. Dobro došli dragi prvačići! Sretni smo što Vas ponovno vidimo dragi naši učenici!Srednja škola je vrijeme odrastanja, upoznavanja sa novim drugarima, učenjem koje će nam otvoriti nove perspektive. Ipak, najviše ćete naučiti o sebi, i to nam je cilj.Razmišljajte o sebi kao uspješnim učenicima. Kažu da je 60% naučenog gradiva na času. Zato, slušajte pažljivo.Razmišljajte o sebi kao o odlikašima. Divan je osjećaj postići uspjeh. On nas potiče da ga ponovimo, da idemo dalje i budemo još uspješniji. Uvijek i iznova zapravo želimo vratiti taj osjećaj sreće koju nam uspjeh podari.Neće uvijek biti lagano. Novi predmeti, novi nastavnici, nova škola, novi put do škole i nazad, novi početak. I sve to postane ljubav samo ako odlučite da to bude tako. Donesite odluku da ćete biti sretni. Donesite odluku da ćete biti dobri drugovi jedni drugima. Donesite odluku da želte znanje jer nas ono čini boljim i jačim. Donesite odluku da ćete donijeti odluke.Želimo Vam sretno odrastanje, sa nama i uz nas. Mi ćemo uvijek biti tu ako vam neki vjetar granu vašeg drveta odrastanja savije. Zajedno ćemo je ispravljati. Još jednom dobrodošli i želimo vam svaku sreću, da budete zdravi i ponosni na sebe!
Kolektiv Željezničkog školskog centra
Za početak nove školske godine, danas je ministrica odgoja i obrazovanja Kantona Sarajevo Naida Hota-Muminović posjetila našu školu, te u razgovoru sa učenicima i zaposlenicima poželjela sretan početak nove školske godine.
Galeriju slika možete pogledati na ovom linku