Početak obavljanja prakse u Rail Cargo Logistics – BH

Dana 15.02.2018. godine ozvaničena je saradnja između naše škole i firme Rail Cargo Logistics – BH.
Rail Cargo Logistics članica je Rail Cargo Group, krovne marke Rail Cargo Austria AG, firme kćerke za robni promet ÖBB-Holdinga, koja je zbog svog prisustva na međunarodnom nivou vrlo privlačan poslodavac.
Iskustvo u područjima željezničkog i kamionskog, pomorskog i avio transporta, u kombinaciji sa sveobuhvatnim znanjem u svim granama industrije, čine Rail Cargo Logistics – BH doo specijalistom za transport na tržištu Bosne i Hercegovine.
Kao globalno orijentisan pružatelj logističkih usluga, nudi cjelokupni spektar transportnih usluga: otprema „vrata-do-vrata“, osiguranje tereta, pakovanje, carinjenje, pretovar, skladištenje, trenutni nadzor – osobni savjetnici stoje kupcima na raspolaganju tokom cjelokupnog transporta.
Učenici IIIs i IV s2, zanimanje Tehničar za logistiku i špediciju
imat će po prvi puta priliku da praktičnu nastavu obavljaju
u sklopu Rail Cargo Logistics – BH. U pratnji naših učenika bili su profesori Bejtić Hajrudin i Dinar Damir.