„Pamćenje svijeta – otrgnuto od zaborava“

U okviru projekta pod nazivom „Pamćenje svijeta – otrgnuto od zaborava“, koji organizira JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo u saradnji s Gazi Husrev–begovom bibliotekom kroz višednevnu manifestaciju koja će obuhvatiti niz programa i različitih sadržaja.

Tim povodom u srijedu, 01.11.2023. godine, organizovana je aktivnost prikazivanje dokumentarnog filma o Gazi Husrev–begovoj biblioteci „Ljubav prema knjigama: Priča o Sarajevu“.

Učenici prvog razreda Željezničkog školskog centra Sarajevo prisustvovali su prikazivanju filma i također posjetili su novu postavku muzeja Gazi Husrev-begove biblioteke. Učenici prvog razreda naše škole bili su u pratnji profesorica Merhunise Čerkez i Saleme Mašić.