Obrazovanje i informacione tehnologije – STEM i obrazovne tehnologije

Dana 29. oktobra 2019. godine (utorak), u konferencijskoj sali hotela Hills Sarajevo, u organizaciji Udruženja nastavnika i profesora informatike u Kantonu Sarajevo (EDUIT), a u saradnji sa Ministarstvom za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo, Općinom Centar, Univerzitetom u Sarajevu, osnovnim i srednjim školama KS, te privrednim subjektima iz oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija (IKT) i poduzetništva, održana je druga međunarodna konferencija „Obrazovanje i informacione tehnologije – STEM i obrazovne tehnologije“.
Konferencija je posvećena digitalnim kompetencijama nastavnika i digitalnoj transformaciji obrazovanja.
Cilj organizovanja ove Konferencije je unapređenje kvaliteta obrazovanja u Kantonu Sarajevo i Bosni i Hercegovini, kroz upotrebu informaciono-komunikacionih tehnologija (IKT), kao i upoznavanje šire javnosti sa potrebom cjelovite digitalne transformacije poslovanja škola i nastavnih procesa u svrhu stvaranja digitalno zrelih škola za 21. stoljeće kao osnove za razvoj i napredak društva u cjelini.
Učesnik na Konferencije ispred naše škole bio je Samir Šatrović