DAN ŠKOLE 15.04.2020. godine

DAN ŠKOLE 15.APRIL

Dragi učenici, poštovani roditelji, uvaženi saradnici i prijatelji naše škole

Kako obilježiti 15.april planiramo već od septembra. Imali smo puno ideja i puno planova. Neke smo realizirali, a neke, evo, odlažemo na kratko.
Naš Dan smo trebali obilježiti svečano i radosno u našoj novoj-staroj zgradi.
Radujemo se što smo dio tradicije duge devedesetsedam godina, što ponosno nosimo godine rada, radujemo se generacijama koje dolaze i rado se sjećamo onih koje su završile našu školu. Svaka od njih pričala je svoju priču. Ali, naslov je uvijek bio isti. On je glasio: Volim svoju školu. Kao što smo I mi voljeli njih.
Osjećajte danas, dragi naši učenici, radost. Nasmijte se svakoj Vašoj šali. Budimo zajedno, vezani srcem i mislima.
I brzo ćete čuti zvuk zvona. I brzo ćemo zajedno smijati se, učiti i sa vama odrastati.
Neka nam je sretan ovaj Dan. Budite nam zdravi, vrijedno radite kao i do sada.
A čim se vratimo, proslavljamo. Onako kako samo mi to znamo.
Dragi saradnici i prijatelji škole, hvala vam na svakoj brizi I saradnji. Mi znamo da ste posebni.
Pozdravljamo sve one koji bi danas bili sa nama, od srca. I kažemo: Vidimo se uskoro.

S ponosom,
Kolektiv Željezničkog školskog centra