”16 dana aktivizma”

JU Željeznički školski centar u suradnji sa TPO Fondacijom već treću godinu za redom realizira projekt pod nazivom: “Škola svjetskog etosa”.
Projekt okuplja srednje škole iz Bosne i Hercegovine i Evrope, a koje u svom radu provode aktivnosti u oblasti etičnosti, tolerancije, otvorenosti i solidarnosti. Jedna od aktivnosti jeste i obilježavanje važnih datuma u kampanji pod nazivom “16 dana aktivizma”, koja traje od 25. novembra do 10. decembra svake godine. Danas, nakon tri godine aktivnog promicanja ideje ETOS-a i nakon realiziranih mnogobrojnih aktivnosti, očekujemo da naša škola uskoro dobije akreditaciju “Škola svjetskog etosa” koja će omogućiti razmjenu naših učenika i profesora sa srednjim školama u Evropi, prvenstveno u Njemačkoj (Tubingen) gdje se nalazi i sjedište Fondacije Svjetski etos. Podsjećamo, projektom koordinira prof. Islamske vjeronauke u našoj školi, mr.sc. Semir Salihović, a u aktivnosti su uključeni svi profesori i učenici naše škole.