15. april Dan škole

Dragi učenici, poštovane kolege, uvaženi roditelji
situacija u kojoj se nalazimo spriječila nas je da Dan škole obilježimo na način kako to već godinama radimo. Ipak, okolnosti poput ove nas ne mogu spriječiti da osjećamo srcem ponos na našu dugu tradiciju, da mislimo na Vas i da,makar na ovaj način, učinimo da budemo zajedno.Iza nas su godine tradicije a ispred nas generacije mladih koji traže više,bolje i drugačije. I baš u momentu kada smo stekli sve uvjete da tako nešto realiziramo nevidljiva nas sila zaustavi. Škola potpuno adaptirana, ogrnuta u novo odijelo, opremljeni kabineti i radionice, potpisani protokoli saradnje sa privatnim i javnim sektorom, spremnost zajednice za afirmaciju zanimanja konkurentnih na tržištu rada i još puno toga, vidljivog i nevidljivog, čeka svoje đake.
Dragi učenici, svako na svoj način, danas, sami ili zajedno, putem platforme, razgovarajte o vasoj i našoj školi. Neka vam na licu bude osmjeh, baš onakav kakav i mi imamo kada pomislimo na Vas. Neka nam je sretan Dan škole, vidimo se ubrzo.
Dragi roditelji, čuvajte nam nase zajedničko blago.
Neka i Vas prati dobro zdravlje, vi ste naši najveći partneri.
Dragi nastavnici, drage kolege, izdržimo onako kako samo mi to umijemo, čvrsto i sa ljubavlju.
Ništa nije došlo što nije prošlo.Svako vam dobro!
HB pedagog-psiholog.