TAKMIČENJA

Dana 06.05.2017. godine u Hadžićima, održan je IX po redu Festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola.

IX Festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola BiH okupio je 70 srednjih škola iz cijele države i omogućio za preko 800 mladih takmičenje u 54 zanimanja i stručna zvanja.

Organizator Festivala je Udruženje nastavnika i saradnika srednjih tehničkih i stručnih škola FBiH, a domaćini su Srednja škola Hadžići i općina Hadžići.

Ove godine Festival je podržala Švicarska agencija za razvoj i saradnju u BiH (SDC) putem Programa „Prilika Plus“ koji implementira Republička agencija za razvoj malih i srednjih preduzeća, a partneri Festivala su i 66 lokalnih kompanija.

Naša škola je uzela učešće u takmičarskom i izložbenom programu Festivala te je ostvarila zapažene rezultate. U takmičenju iz učeničkih radova elektro struke naša škola zauzela je prvo mjesto.